شستشوی سریع، ایمن و کم هزینه، نیاز امروز ساختمان های بلند مرتبه
با گذشت زمان، هر روز به تعداد ساختمان های بلند مرتبه در جهان و به تبع آن در ایران و مخصوصاً در تهران افزوده می شود. بسیاری از این ساختمان ها و برج ها، دارای نمای کامل شیشه ای و یا قسمتی شیشه ای می باشند. تمیز کردن و شستشوی این شیشه ها، در اکثر موارد کار بسیار مشکل، پرخطر و هزینه برداری می باشد. صاحبان و مدیران این ساختمان ها، معمولاً سالی چند بار با این موضوع مواجه هستند و اکثراً برای تمیز کردن و شستشوی این شیشه ها، از شرکت هایی استفاده می شود که افرادی با درصد خطر بالا اقدام به تمیز کردن این شیشه ها می کنند. به دلیل سختی و خطر بالا، این کار با هزینه های بسیار زیادی همراه می باشد. هم چنین بالا بودن این هزینه، در برخی موارد باعث کاهش تعداد دفعات شستشو می شود که باعث کثیفی شیشه ها و در نتیجه نمای نامطلوب درونی و بیرونی این ساختمان ها می گردد. پارک فناوری پردیس، یکی از مجموعه هایی است که دارای ساختمان های مختلف با نمای شیشه ای می باشد که دائماً با این مسئله مواجه است. با برگزاری این مسابقه قصد داریم رباتی طراحی و ساخته شود که بتواند برای شروع کار، یکی از ساختمان های این پارک را که نمایی شیشه ای دارد، بشوید؛ از طرفی دیگر نیز می کوشیم با تدارک جوایز نقدی و غیر نقدی ویژه، انگیزه لازم برای شرکت تیم های مختلف رباتیک در این مسابقه را ایجاد کنیم تا در ادامه بتوانیم با مشاوره خبرگان رباتیک و نیز کسب و کار، شرایط ایجاد یک کسب و کار مناسب را برای تیم های برتر ایجاد کنیم.
در یک نگاه

مسابقه ربات شیشه شوی

28 آبان الی 10 دی 96
ثبت نام
11 دی 1396
شروع سابقه
پارک فناوری پردیس
صاحب مسئله
300 میلیون تومان
مجموع جوایز

این مسابقه در دو مرحله برگزار خواهد شد

مرحله دوم

مسابقات میدانی

مرحله اول

ارزیابی طراحی

جوایز مسابقه

200 میلیون تومان

تضمین خرید خدمات برای تیم برگزیده

+

100 میلیون تومان

جایزه نقدی به تیم برتر

کمیته داوری مسابقه
6

همراهان

بلاگ

اطلاعیه ها و مطالب مسابقه

سوالات متداول

مسابقه بعد از اینکه ثبت نام نهایی تیم ها انجام گرفت، در ابتدای دی ماه شروع خواهد شد.

مسابقه دارای دو مرحله می باشد. مرحله اول ارائه طرح های پیشنهادی ربات مورد نظر و مرحله دوم(نهایی)، مرحله ساخت ربات می باشد.

مرحله اول مسابقه (طراحی)، آذر ماه آغاز و اسفند به پایان خواهد رسید.

مرحله دوم مسابقه(ساخت و تست)،اسفند ماه آغاز، و مرداد ماه به پایان خواهد رسید.

دو جایزه برای این مسابقه در نظر گرفته شده است.

جایزه اول، جایزه نقدی 100 میلیون تومانی برای تیم برنده در مرحله نهایی مسابقه است.

جایزه دیگر، جایزه تضمین خرید خدمات به مبلغ 200 میلیون تومان برای تیم برگزیده می باشد که این خرید خدمات، توسط صاحب مسئله(پارک فناوری پردیس) انجام خواهد گرفت.

الزاماً یکی نیستند. اما ممکن است، یک تیم هم برنده مسابقه باشد و هم برگزیده مسابقه.

تیم برنده توسط کمیته داوری(اسامی اعضای کمیته داوری در صفحه مسابقه موجود می باشد) و بر اساس معیارهای داوری انتخاب می شوند.

پرابلم با تیم هایی که به مرحله دوم راه یافته اند قرارداد عدم افشا ( Non Disclosure Agreement) تنظیم خواهد کرد. جهت اطلاع  بیشتر این مطلب را بخوانید.

هزینه ثبت نام اصلی برای هر تیم ۱۴۰ هزار تومان می باشد. در این مسابقه تا مرحله نهایی و انتخاب تیم برتر، رویداد حضوری، کارگاه آموزشی و… برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

بله. فرصت ثبت نام برای تمامی افراد تا تاریخ 30 آذر وجود دارد. اما کسانی که پیش ثبت نام انجام داده اند می توانند با کد تخفیفی که در ایمیل برایشان فرستاده شده، ثبت نام خود را نهایی کنند.

تصاویر افتتاحیه مسابقه