چگونه از APIهای شهرداری استفاده کنیم؟

323 بازیدها۰ نظر

راهنمای دریافت API

برای استفاده از APIهای شهرداری تهران، به سایت api.tehran.ir مراجعه کنید و بعد از بررسی انواع APIها، مراحل زیر را برای دریافت نسخه تست طی کنید:

مراحل دریافت نسخه تستی APIهای شهرداری تهران:

  •  به سامانه api.tehran.ir وارید شوید و به بخش راهنمای دریافت توکن مراجعه کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت توکن ابتدا باید در سایت تهران من به آدرس my.tehran.ir عضو شوید. بعد از عضو شدن، نام کاربری و رمز عبور خود را به یاد بسپارید.
  • بعد از وارد شدن به سامانه و عضویت، نیاز است یک درخواست post به آدرسی که در این قسمت ذکر شده‌است، ارسال کنید. درخواست شما باید شامل پارامترهای ذکر شده در قسمت body و به صورت JSON باشد. به نمونه‌های ذکرشده و توضیحات مربوط به هر پارامتر دقت کنید؛ به طور مثال نام کاربری (username) حتما باید با پسوند @mytehran.ir وارد شود.
  • پس از ارسال درخواست، پاسخ سرویس به صورت JSON به دست شما خواهد رسید. لازم به ذکر است در تنظیمات postman می‌بایست گزینه SSL certificate verification را غیر فعال نمایید. جدول کد خطاهای سرویس نیز در اختیار شما قرارمی‌گیرد و می‌توانید درصورت دریافت پاسخ ناموفق از سرویس با توجه به کد خطای خود، اقدام به رفع اشکال نمایید.