معرفی چالش نوآوری تهران هوشمند

394 بازیدها۰ نظر

چالش نوآوری تهران هوشمند یک رویداد ٣ روزه است که طی آن تیم‌های شرکت کننده، فرآیندهای ایده‌پردازی، پرورش ایده و طراحی محصول را انجام می‌دهند. در طول تمامی این فرآیندها، مربیان کنار تیم‌ها حضور دارند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا بتوانند ایده خود را به بهترین شکل به محصول تبدیل کنند.

در این چالش نوآوری، تیم‌ها باید بر روی API هایی که توسط تهران هوشمند ارائه شده است تمرکز کنند تا بتوانند محصولی طراحی کنند که با استفاده از این APIها به شهروندان کمک کنند. حوزه‌های این APIها شامل ساختمان و مسکن، حمل و نقل و ترافیک، اطلاعات جغرافیایی و آب و هوایی، خدمات شهری، اطلاعات جمعیتی و پسماند می‌شوند.


ثبت نام در چالش نوآوری تهران هوشمند


فرآیند برگزاری

چالش نوآوری شهر هوشمند در سه روز و در تاریخ‌های ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۸ در مجموعه پِلَنت (کارخانه نوآوری) برگزار می‌شود. لازم به ذکر است اختتامیه (روز نهایی این چالش نوآوری) در سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران برگزار می‌شود.

در روز اول چالش نوآوری تهران هوشمند، تیم‌ها با APIهای شهرداری بیشتر آشنا خواهند شد و توضیحاتی در خصوص فرآیند برگزاری و داوری نیز ارائه خواهد شد. در این روز مربیان به تیم‌ها معرفی می‌شوند و در کنار آن‌ها حضور خواهند داشت. در روز اول همچنین ایده‌پردازی‌های اولیه صورت خواهد گرفت و تیم‌ها طرح‌های اولیه خود را آماده می‌کنند.

در روز دوم تیم‌ها فرآیند توسعه محصول را آغاز خواهند کرد و با تکمیل کردن بوم کسب و کار، پایه‌های محصول خود را فراهم می‌کنند. در این روز نیز مربیان در کنار تیم‌ها حضور خواهند داشت و با تکمیل شدن کار، توضیحات و راهنمایی‌های بیشتری به آن‌ها ارائه خواهند کرد.

در روز سوم که روز پایانی این چالش نوآوری است، تیم‌ها محصول خود را نهایی می‌کنند و ارائه‌های خود را نیز آماده می‌کنند. در بخش اختتامیه هر تیم موظف است محصول خود را به داوران ارائه دهد و ابهامات به وجود آمده را برطرف کند. بعد از پایان اختتامیه، تیم‌های برتر مشخص می‌شوند.

زمان‌بندی

مهلت ثبت‌نام: ۹ آذر

ارزیابی اولیه:‌ ۱۳ آذر

رویداد حضوری: ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر

جوایز

جوایز نقدی این چالش نوآوری برای تیم اول ۱۲ میلیون تومان، تیم دوم ۸ میلیون تومان و تیم سوم ۵ میلیون تومان است. همچنین جوایز غیرنقدی مانند ورود به فرآیند شتاب‌دهی، فرصت همکاری با شهرداری و همچنین جذب سرمایه نیز در این مسابقه وجود دارند.