گزارش رویداد اختتامیه بوت کمپ هوش مصنوعی

595 بازیدها۰ نظر

رویداد اختتامیه بوت کمپ هوش مصنوعی در تاریخ 7 شهریور ماه 1398 در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. پروژه بوت کمپ هوش مصنوعی به سفارش شتابدهنده همتک و توسط پلتفرم نوآوری باز پرابلم با هدف توسعه کسب و کارهای حوزه هوش مصنوعی و همچنین ایجاد تیم‌های نوپا شروع به کار کرد و در روز اختتامیه با مشخص شدن تیم‌های برتر به پایان رسید.

در ابتدای این رویداد جناب آقای دکتر مهدی محمدی، مشاور محترم معاون سیاست گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در خصوص آینده هوش مصنوعی در کشور صبحت کردند و وعده دادند که یکی از تیم‌های برتر از طرف معاونت علمی به یک فستیوال معتبر اعزام خواهند شد تا بتواند طرح خود را در حوزه بین‌المللی نیز ارائه کند. در ادامه سرکار خانم یاوری، عضو هئیت مدیره همتک نیز در خصوص اهمیت نزدیک شدن شتابدهنده‌ها به بازار و حمایت آن‌ها از استارتاپ‌ها صحبت کردند. همچنین ایشان در خصوص ماهیت بوت کمپ و برنامه‌های همتک برای آینده حوزه هوش مصنوعی نیز نکاتی را بیان کردند.

عکس گروهی داورها و تیم‌ها در اختتامیه بوت کمپ هوش مصنوعی
رویداد اختتامیه بوت کمپ هوش مصنوعی

پیچ دک تیم‌ها

در ادامه برنامه، نوبت به پیچ دک های تیم‌ها رسید. مجموعا شش تیم به مرحله پایانی راه پیدا کرده بودند که از میان آن‌ها چهار تیم به عنوان تیم‌های برتر انتخاب می‌شدند. نوبت ارائه هر تیم با استفاده از قرعه‌کشی مشخص شد و شش تیم به ترتیب در مقابل داوران، منتورها و سرمایه‌گذارانی که در برنامه حضور داشتند، طرح‌های خود را ارئه دادند. هر کدام از این طرح‌ها در راستای حل یکی از چالش‌ها و مسائل واقعی سازمان‌های دولتی مثل وزارت بهداشت، سازمان فناوری اطلاعات ایران و جهاد کشاوری توسعه یافته بود و در روز اختتامیه در بهترین و کامل‌ترین صورت ارائه می‌شد.


بیشتر بخوانید: بوت کمپ هوش مصنوعی چیست؟


در بین ارائه تیم‌ها، دو زمان استراحت نیز در نظر گرفته شده بود که بهترین زمان برای شبکه‌سازی، صبحت در خصوص طرح‌های ارائه شده و همچنین آشنایی افراد حاضر در برنامه با یکدیگر بود. داوران نیز در این بازه‌های زمانی در خصوص طرح‌ها بحث کردند و ارزیابی خود را در خصوص طرح‌های ارائه شده در فرمی که برای همین موضوع ایجاد شده بود ثبت کردند. در ادامه برنامه دکتر صادق بیجندی که از سمت جهاد دانشگاهی در برنامه حضور داشتند در خصوص وضعیت جهاد دانشگاهی و آینده هوش مصنوعی در این حوزه صحبت کردند.

در نهایت برنامه با ارائه طرح آخرین تیم به پایان رسید. بخش پایانی این رویداد، تقدیر از تیم‌ها و داوران و منتورها بود و در ادامه این بخش، اسامی تیم‌های برتر اعلام گردید. دو تیم اول این پروژه تیم‌هایی بودند که در حوزه‌های پزشکی و اطلاعات مراکز تلفنی طرح‌هایی ارائه دادند. این دو تیم به طور مستقیم وارد فرآیند شتابدهی همتک شدند. دو تیم سوم و چهارم نیز وارد فرآیند پیش‌شتابدهی همتک شدند.

عکس گروهی داورها و تیم‌ها در اختتامیه بوت کمپ هوش مصنوعی
عکس گروهی داورها و تیم‌ها در اختتامیه بوت کمپ هوش مصنوعی

پروژه بوت کمپ هوش مصنوعی به پایان رسید اما زمان فعالیت تیم‌های برتر تازه آغاز شده است. این تیم‌ها با همراهی همتک مسیر خود را با قدرت بیشتری طی خواهند کرد و در آینده‌ای نزدیک به جایگاه بالاتری دست خواهند یافت.