گزارش برگزاری کمپ منتورینگ مسابقه توسعه اپلیکیشن آموزش زبان به مدیران

توسط تیر 22, 1398 آبان 22ام, 1400 توسعه اپلیکیشن زبان

کمپ منتورینگ مسابقه توسعه اپلیکیشن آموزش زبان به مدیران در تاریخ 20 تیر ماه 1398 و در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی شریف و به عنوان جایزه تیم‌های راه‌یافته به مرحله سوم و با هدف کمک به تیم‌ها در مسیر توسعه اپلیکیشن توسط پلتفرم نوآوری باز پرابلم برگزار شد.

در بخش اول این برنامه، خانم فاطمه صدیقیان، متخصص حوزه طراحی خدمت در خصوص طراحی خدمت و تفکر طراحی صحبت کردند. ایشان به میزان اهمیت شناخت پرسونای مشتری و داشتن تسلط کافی بر روی موضوعات مرتبط با خدمتی که قصد ارائه آن وجود دارد اشاره کردند.

در ادامه سخنرانی‌ها، آقای علیرضا رنجبر شورابی، متخصص حوزه گیمیفیکیشن و بازی‌سازی با تیم‌ها در خصوص روش‌های تفکر صحیح در گیمیفای کردن خدمات صحبت کردند. تمرکز اصلی صحبت‌های آقای رنجبر بر روی شیوه عملکرد حافظه، روش صحیح ارائه مطلب به کاربر برای ثبت در حافظه و همچنین کارهایی که برای بهبود فضای اپلیکیشن‌ها می‌توان انجام داد بود.

یکی از برنامه‌های اصلی این کمپ، منتورینگ تیم‌ها بود. تعامل نزدیک و تیم‌به‎‌تیم منتورها موجب بهبود فرآیندهای کاری هر تیم و همچنین بالا رفتن سرعت پرسش و پاسخ و رفع سوالات می‌باشد. در همین راستا منتورها  به نوبت با هر تیم در خصوص طرح‌ها صحبت کردند و ارزیابی خود از وضعیت را در فرم ارزیابی یادداشت کردند. در این رویداد منتورینگ در سه نوبت و هر نوبت به مدت 2 ساعت اجرا شد.

در پایان کمپ منتورینگ و به عنوان آخرین سخنرانی، آقای ایمان سرایی در خصوص آموزش زبان به مدیران صحبت کردند. نکات اصلی صحبت‌های آقای سرایی نقش هدف و انگیزه در آموزش و همچنین روش‌های بهبود تعامل کاربر با اپلیکیشن آموزشی از طریق یادآوری هدف و ایجاد انگیزه بود.

در حاشیه این رویداد مصاحبه‌هایی با منتورها و شرکت‌کننده‌ها صورت گرفت.