اطلاعیه شماره 4: گزارش روند برگزاری و شیوه ارائه طرح‌ها

همانطور که می‌دانید، فرایند شرکت در این فراخوان با ارسال طرح در مرداد و شهریور 1399 آغاز شد و تا اواخر شهریور ادامه پیدا کرد. 163 طرح برای این فراخوان ارسال گردید. بعد از جمع‌آوری طرح‌ها، روند ارزیابی و غربالگری طبق چارچوب‌هایی مشخص انجام گرفت.

ارزیابی و داوری طرح‌های سطح اول در تاریخ 14 آبان 1399 و به صورت وبینار انجام گرفت. طی این رویداد داوری، نمایندگان طرح‌های سطح اول به صورت آنلاین در مقابل تیم داوری در خصوص شرایط، ویژگی‌ها و خصوصیات طرح‌های خود ارائه‌ای انجام دادند . این وبینار در حدود 8 ساعت به طول انجامید و تمامی پروتکل‌های بهداشتی نیز رعایت شد.

حال بعد از پشت سر گذاشتن این مراحل، به مرحله نهایی فراخوان سرمایه گذاری در حوزه جلبک رسیده‌ایم. در این مرحله قرار بود که یک رویداد به صورت حضوری و با هدف ارائه طرح‌ها به سرمایه‌گذاران برگزار شود. اما با توجه به شرایط کنونی کشور و خطرناک بودن برگزاری چنین رویدادهایی، تصمیم گرفتیم که این رویداد را به صورت مجازی برگزار کنیم.

فرایند برگزاری رویداد دِمودِی به این صورت است که صفحه‌ای در سایت پرابلم ایجاد شده و ویدیو ارائه 18 طرح برتر و مستعد فراخوان سرمایه گذاری در حوزه جلبک در آن بارگذاری و آماده پخش شده است. سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندانی که واجد شرایط باشند می‌توانند به این صفحه وارد شوند و بعد از بررسی ویدیوها و ارزیابی شرایط هر طرح، درخواست جلسه حضوری با آن‌ها را داشته باشند.

این آخرین مرحله از فراخوان سرمایه گذاری در حوزه جلبک می‌باشد. بعد از این مرحله، سرمایه‌گذاران وارد تعامل با نمایندگان این طرح‌ها شده و شرایط عقد قرارداد را بررسی خواهند کرد.