مسابقه داشبورد تحلیلی بازی

 

نوآوری، رمز موفقیت کسب و کارها

این روزها اهمیت نوآوری و خلاقیت در دنیای کسب و کار بر هیچ‌کس پوشیده نیست. باقی ماندن در رقابت یا ایجاد و حفظ مزیت رقابتی از جمله مهمترین علت‌هایی است که شرکت‌ها به نوآوری روی می‌آورند. متاسفانه تعداد محدودی از شرکت‌ها موفق شده‌اند به عنوان شرکت‌های نوآور شناخته شوند و این نشان می‌دهد مدیریت نوآوری کار ساده‌ای نیست. هزینه زیاد، ریسک بالا و نامشخص بودن فرآیندها باعث شده تا خلق ارزش‌های نوآورانه کار مشکلی برای شرکت‌ها باشد.

پرابلم چگونه کار می‌کند؟   

در «پرابلم» در ابتدا مشکلات و نیاز های موجود کسب و کار با همفکری خبرگان موضوع، تبدیل به مسئله‌ای یا مسئله‌هایی دقیق و مشخص خواهند شد، سپس برای رسیدن به جواب کاربردی ، فرایندهای یک مسابقه طراحی می‌شود تا مسیر حرکت مسابقه‌دهندگان به سمت جواب به صورتی مطلوب طراحی شود؛ همچنین جوایز و مشوق‌های مناسب طراحی می‌شود و رویه استفاده از راه‌حل‌های ارائه‌شده به‌صورت تجاری و از جنبه‌های حقوقی و … نیز طراحی خواهد شد. این مسابقه به صورت گسترده و هدفمند به متخصصین مرتبط با موضوع مسابقه اطلاع رسانی شده و سایر گام های اجرایی مسابقه طی خواهد شد. در نهایت بهترین راه حل ها و ایده ها جایزه نقدی دریافت خواهند کرد و در قالب حمایت های دیگر و به روش های مختلف از جمله ایجاد کسب کار با صاحب مسئله همکاری خواهند داشت.

نوآوری باز  

 نوآوری باز در مقابل نوآوری بسته که یک روش سنتی در نوآوری است قرار می‌گیرد. نوآوری بسته به روش‌های ثبت شده و اثبات شده توجه می‌کند و با استفاده از ایده‌های عده‌ای محدود سعی در حل مشکلات و پیدا کردن راهکارهایی برای پیش‌برد اهداف دارد. نوآوری باز با رویکردی مشارکتی و رقابتی به سراغ مسائل و مشکلات می‌رود؛ جمع‌آوری ایده می‌کند و با تکیه بر‌خرد جمعی و قرار دادن افراد داخلی و خارجی یک سازمان در کنار هم سعی می‌کند بیشترین بازده را از تمامی ایده‌ها و نظرات بگیرد. شرکت‌ها با استفاده از نوآوری باز و تکیه بر آن می‌توانند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند، ظرفیت بهره‌وری خود را بالا ببرند و با کمترین ریسک از ظرفیت موجود در خارج از سازمان استفاده کنند. 

پرابلم  

 پرابلم یک پلتفرم نوآوری باز است که با رویکردی متفاوت نسبت به حل مشکلات و مسائل کسب و کارها فعالیت می  کند. پرابلم در حقیقت بستری برای حل کردن مشکلات است؛ مشکلاتی که شاید در گذشته هزینه و زمانی زیادی برای حل آن‌ها صرف می‌شد. اما امروزه پرابلم با تکیه بر نوآوری باز و ایجاد زیرساخت‌های مختلف و دسترسی به دایره گسترده‌ای از افراد متخصص، اساتید دانشگاهی، افراد نخبه، محافل علمی، شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر افراد خلاق و نوآور، آن‌ها را بسیار ساده‌تر و ارزان‌تر حل می‌کند .پرابلم در کنار شما خواهد بود تا بتوانید از ظرفیت جامعه متخصصین و نوآوران خارج از کسب و کارتان استفاده کنید و آن را در جهت رشد و توسعه مجموعه خود به کار بگیرید.

مزیت‌های پرابلم

دسترسی به شبکه متخصصین، اساتید دانشگاه، دانشجویان و فارغ التحصیلان، شرکت های تخصصی و دانش بنیان و سایر افراد و محافل خلاق و نوآور
استفاده از خرد جمعی و دریافت راهکارهای متعدد که کاهش ریسک پاسخ گویی را در پی دارد.
اهدا جوایز پس از اطمینان از عملیاتی بودن جوایز که منجر به کاهش هزینه ها خواهد شد.
شناسایی و ارتباط با افراد مستعد و متخصص مرتبط با موضوع مسابقه و امکان ادامه همکاری و جذب آن ها.
برون سپاری فعالیت و همچنین کاهش زمان اجرا با توجه به چابکی تیم پرابلم
استفاده از توان و ظرفیت تخصصی پرابلم در حوزه طراحی چالش و مسابقه
برندینگ کسب و کار شما در محافل تخصصی و علمی با توجه به گستردگی انتشار فراخوان
امکان سرمایه گذاری مشترک با شبکه سرمایه گذاران بر روی طرح های برتر
رازداری و عدم افشای اطلاعات محرمانه کسب و کار شما

جهت استفاده از خدمات پرابلم و یا دریافت اطلاعات بیشتر، از طریق لینک زیر اقدام نمایید تا در اولین فرصت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند