معرفی اپلیکیشن‌های برتر پروژه توسعه اپلیکیشن آموزش زبان به مدیران: اپلیکیشن Joylingo

توسط تیر 15, 1399 آبان 22ام, 1400 بلاگ, توسعه اپلیکیشن زبان

مقدمه

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن اینترنت در جهان، داشتن علم به زبان خارجی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های زندگی در این دوران است. افرادی هستند که همچنان در زمینه یادگیری یک زبان خارجی مشکلات زیادی دارند. پیگیری نکردن، ادامه ندادن، فراموش کردن و کم شدن اهمیت یادگیری زبان خارجی چند نمونه از این مشکلات است. امروزه «بازی‌گونه سازی» یا Gamification یکی از راه‌های نوین در امر آموزش است؛ روشی که به مخاطب این اجازه را می‌دهد در فضایی جدید و کمتر خسته‌کننده به یادگیری و مهم‌تر از آن ادامه دادن مسیر یادگیری بپردازد. مدیران ایرانی هم از این موضوع مستثنا نیستند. کمبود وقت، بالا بودن استرس کاری و کمبود تمرکز در بین مدیران شایع است و موانعی برای یادگیری زبان خارجی ایجاد می‌کند. در راستای حل این مشکل، سامانه نوآوری باز پرابلم مسابقه «توسعه اپلیکیشن آموزش زبان به مدیران» را طراحی و اجرا می‌کند. خروجی این مسابقه اپلیکیشنی خواهد بود که به یادگیری زبان یک مدیر با مشغله و استرس کاری بالا کمک کند.

 

معرفی اپلیکیشن Joylingo

 

اپلیکیشن زبان Joylingo یک اپلیکیشن آموزشی مبتنی بر هوش مصنوعی است که از طریق ارائه بخش‌های آموزشی و تمرین امکان یادگیری ساده و لذت بخش برای زبان‌آموزان را فراهم می‌کند. جوی لینگو یعنی کاربر با استفاده از فعالیت هایی که برای او جذاب و لذت بخش است و خود او انتخاب می کند، به یادگیری و تمرین زبان می پردازد. علاوه بر آموزش زبان انگلیسی کسب و کار برای مدیران و کارمندان، آموزش زبان عمومی نیز در جوی لینگو گنجانده شده است.

در این مطلب به معرفی اصلی‌ترین مشخصات برنامه آموزش زبان انگلیسی می‌پردازیم.

 

جوی لینگو چطور به زبان‌آموز کمک می‌کند؟

یادگیری هر زبان از دو بخش کلی تشکیل شده، اول یادگیری دانش مرتبط با ان زبان (اطلاعات مرتبط با ساختار و گرامر و واژه‌ها) و دوم مهارت استفاده از آن زبان. دانش هر زبان از طریق مطالعه مطالب آموزشی و درس‌های گرامر قابل دستیابی است و بخش کوچکتر از یادگیری به حساب می‌آید. بخش اصلی یادگیری زبان، تسلط برمهارت استفاده از زبان است. این تسلط تنها از طریق تمرین و تکرار مباحث به دست خواهد آمد. جوی لینگو تمرکز زیادی را بر روی ایجاد ابزارهایی گذاشته که به کسب مهارت زبان در زبان‌آموز کمک می‌کند. به همین منظور بخش‌های مختلفی با هدف تسهیل روند تمرین و تکرار در برنامه ایجاد شده است.

 معرفی اپلیکیشن Joylingo

 

بخش‌های اصلی

کاربر می تواند فعالیت مورد علاقه خود برای یادگیری زبان را انتخاب کند

بخش فیلم های کوتاه و پادکست ها

در این بخش فیلم های کوتاه و پادکست های بسیاری مبتنی بر سطح کاربر با استفاده از هوش مصنوعی طبقه بندی شده اند.

بخش سخنرانی ها

در این بخش سخرانی های زیادی مبتنی بر سطح کاربر با استفاده از هوش مصنوعی طبقه بندی شده اند.

بخش داستان ها و زندگی نامه ها

در این بخش داستان ها و زندگی نامه های زیادی مبتنی بر سطح کاربر با استفاده از هوش مصنوعی طبقه بندی شده اند.

بخش اخبار و مقالات

در این بخش اخبار و مقالات زیادی مبتنی بر سطح کاربر با استفاده از هوش مصنوعی طبقه بندی شده اند.

بخش واژه‌آموزی

بخش واژه‌آموزی از یک مجموعه درس طبقه‌بندی شده تشکیل شده است که به زبان‌آموز کمک می‌کند یک متد ساده و استاندارد برای یادگیری واژه‌های جدید را بسته به نیازش ایجاد کند. این بخش از طبقه‌بندی‌های مختلفی بسته به نیاز کاربران تشکیل شده مانند: دسته‌بندی سطح‌بندی شده (دسته‌بندی واژه‌ها براساس میزان سختی و سطح یادگیری آنها)، دسته بندی موضوعی (دسته‌بندی واژه‌ها براساس نوع موضوعی که با آن مرتبط هستند) و چندین دسته‌بندی دیگر. این بخش همچنین شامل یک مجموعه بزرگ از اصطلاحات و ضرب‌المثل‌ها برای هر زبان هم هست.

 بخش خواندن و شنیدن

در بخش شنیداری فایل‌های صوتی کتابهای کمک آموزشی و دسته‌بندی مکالمات براساس نوع موضوعی که با آن مرتبط هستند و تکنیک‌های شنیداری در سطوح مختلف قرار گرفته‌اند. در تمام قسمت‌های این بخش از نوار ابزاری در پایین صفحه بهره گرفته شده است که امکاناتی از قبیل مشخص کردن یک جمله و تکرار و تمرین صوت آن بخش، بازگشت یا پیشروی در خواندن، تند یا کند کردن صدای درحال پخش و… در دسترس کاربر می‌گذارد.

بخش گرامر

قوانین دستوری هر زبان با توجه به اصول و علائم نگارشی، ضمایر، ساختار ملکی، افعال وجهی و… مربوط به خودش در دسته‌بندی‌های جداگانه قرار دارد. امکان دسترسی به واژه‌نامه بیاموز از این بخش ممکن است و برای سهولت در مطالعه و بزرگنمایی صفحه می توان گزینه چرخش کمک گرفت. در هر قسمت مثال‌هایی آورده شده است که در کنار هر جمله علامت بلندگویی تعبیه شده است و با کلیک بر روی آن با تلفظ صحیح هر کلمه آشنا می شویم.

بخش تلفظ و اسپیکینگ

اطلاعاتی جامع و ضروری در رابطه با لهجه‌ها، تلفظ حروف هرکدام از زبان‌ها در دسترس کاربر قرار داده شده است. در قسمت‌هایی از این بخش لزوما توضیحاتی جهت آشنایی بیشتر در رابطه با فونتیک و سیلاب (اضطراب واژه‌ها..)، ضرورت استفاده و اهمیتشان داده شده است.

دیکشنری رایگان

جوی لینگو، گذشته از همه امکانات موجود، دارای یک دیکشنری آموزشی نیز هست. این دیکشنری دارای دههاهزار واژه است که به زبان‌آموز در یادگیری سریعتر مباحث آموزشی کمک می‌کند.

آزمون واژگان

یکی از مهم‌ترین نیاز‌ها در یادگیری زبان دوم آگاهی شخص از میزان یادگیری هر بخش می‌باشد. آزمون ها درس به درس برگزار شده که شامل سوالات چهارگزینه‌ای جهت انتخاب نزدیک‌ترین گزینه به ترجمه به علاوه معنی کلمه به‌همراه کلمات درهم جهت چیدمان صحیح و املاء لغت درنظرگرفته شده است.

 امکانات صوتی

تنها با خواندن و نوشتن نمی‌توان به سطح کیفی مطلوبی از یادگیری یک زبان جدید دست یافت بلکه یکی از نیازهای ضروری آن شنیدن تلفظ صحیح و همراهی گوش و چشم است. امکانات صوتی برنامه در بخش واژگان و شنیداری تعبیه شده است و امکاناتی ازقبیل آرام خواندن در تکرار، سرعت خواندن، متوقف کردن، حرکت به جلو یا بازگشت به عقب، تکرار جندباره یک جمله، نمایش جمله ای که در حال خواندن است.