معرفی اپلیکیشن‌های برتر مسابقه توسعه اپلیکیشن آموزش زبان به مدیران: اپلیکیشن BIZZI

توسط تیر 15, 1399 آبان 22ام, 1400 بلاگ, توسعه اپلیکیشن زبان

مقدمه

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن اینترنت در جهان، داشتن علم به زبان خارجی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های زندگی در این دوران است. افرادی هستند که همچنان در زمینه یادگیری یک زبان خارجی مشکلات زیادی دارند. پیگیری نکردن، ادامه ندادن، فراموش کردن و کم شدن اهمیت یادگیری زبان خارجی چند نمونه از این مشکلات است. امروزه «بازی‌گونه سازی» یا Gamification یکی از راه‌های نوین در امر آموزش است؛ روشی که به مخاطب این اجازه را می‌دهد در فضایی جدید و کمتر خسته‌کننده به یادگیری و مهم‌تر از آن ادامه دادن مسیر یادگیری بپردازد. مدیران ایرانی هم از این موضوع مستثنا نیستند. کمبود وقت، بالا بودن استرس کاری و کمبود تمرکز در بین مدیران شایع است و موانعی برای یادگیری زبان خارجی ایجاد می‌کند. در راستای حل این مشکل، سامانه نوآوری باز پرابلم مسابقه «توسعه اپلیکیشن آموزش زبان به مدیران» را طراحی و اجرا می‌کند. خروجی این مسابقه اپلیکیشنی خواهد بود که به یادگیری زبان یک مدیر با مشغله و استرس کاری بالا کمک کند.

 

معرفی اپلیکیشن BIZZI

 

امروزه زبان انگلیسی نقش بسیار مهمی در اقتصاد جهانی ایفا می‌کند. توانایی برقراری ارتباط موثر به زبان انگلیسی می‌تواند به موفقیت سریع سازمان‌ها منجر شود.

آنچه قابل توجه است نقش فراگیری زبان انگلیسی در ارتقای عملکرد و موفقیت در دستیابی به اهداف سازمانی است که بر اساس تحقیقات گسترده امری پرچالش و ضروری ذکر شده است.

از آن جا که مدیران عموما مشغله زیاد و کمبود وقت فراوان دارند نیاز است که با ایجاد یک بستر مناسب و ارائه ی برنامه ای مناسب و جذاب به شیوه ای نوین آموزش زبان که برای آنها سخت شده است را تسهیل کنیم و لذت فراگیری زبان را به آنها بچشانیم. در عین حال استفاده از عناصر گیمیفیکیشن نیز تاثیر بسزایی در همراهی زبان آموزان دارد. به همین سبب استفاده از بستر اپلیکیشن می تواند این بستر را براحتی در هر زمان و مکان در اختیار زبان آموز بدهد. اپلیکیشن BIZZI نیز در همین راستا با هدف ارتقای مهارت های زبانی و توامان مهارت های مدیریتی و همچنین با استفاده از خلاقیت و تکنولوژی های روز، ایجاد شده است تا بتواند نقش بسزایی را در این حوزه ایفا کند.

در BIZZI با توجه به این موضوع که یک مدیر می بایست از شیوه های نوین مدیریتی آگاه باشد و بتواند در سمینارها و دوره های مدیریتی بهترین اساتید دنیا شرکت کند، این امکان را برای کاربران فراهم کرده ایم و در انتها نیز به زبان آموز خواهیم گفت که در طول مدت همراهی اش با BIZZI چه دوره های مدیریتی را با موفقیت پشت سرگذاشته است. همچنین این امکان ایجاد شده که بتواند از تجارب و نکات و داستان های شکست و موفقیت مدیران روز دنیا استفاده کند و در مجموعه خود آنها را بکار ببندد.

* ما از این نیاز بعنوان یک فرصت استفاده کرده ایم تا هم زبان انگلیسی و توامان قوای مدیریتی زبان آموز را تقویت کنیم.

* لازم بذکر است دلیل نامگذاری برنامه به BIZZI ، با توجه به ماهیت برنامه که ويژه افراد Business man شکل گرفته است.( BIZZI در تلفظ نیز بصورت  Busy نیز خوانده می شود که تداعی کننده راه حلی برای یادگیری زبان با همه ی کمبود وقت ها می باشد.)

متد آموزشی

یکی از بخش های مهم و اساسی در ایده پردازی و ساخت و توسعه یک اپلیکیشن آموزشی، محتوای آموزشی و نحوه ارايه آن می باشد که در BIZZI نیز از منابع معتبر روز دنیا از جمله مجموعه آموزشی American English File بکار گرفته شده است که سطح بندی دروس از مبتدی تا پیشرفته را بصورت طبقه بندی شده در اختیار زبان آموز قرار داده است و پیشرفت پلکانی زبان آموز در آن محسوس می باشد.همچنین لازم است مطالب پیوستگی خود را داشته باشند، یعنی کاربر دارای نقشه و مسیر یادگیری باشد و آن را مشاهده کند.

.ما بر این باور هستیم که باید با زبان آموز همراه بشویم و اصطلاحا دست او را بگیریم و به نقطه مورد نظر برسانیم

مسیر یادگیری (Road Map)

متد آموزشی BIZZI به اینصورت است در نظر گرفته شده که تمامی سطوح زبانی از پایه تا پیشرفته را شامل می شود و سه سطح کلی برای آن در نظر گرفته شده است، که با نماد ساختمان نشان داده شده اند:

Beginner – Intermediate – Advanced

به داخل هر سطح که میرویم با مسیر پیشرفت آن که به شکل اتاق است روبرو میشویم. هر اتاق نشان از یک درس (Lesson) دارد. محتوای هر درس بصورت کوتاه و خلاصه تنظیم شده تا کاربر خسته نشود و احساس نکند که مطالب طولانی هستند و حجم زیادی از مطالب را در یک درس باید بگذراند.

سطح بندی و تطبیق با نمرات آیلتس

 باتوجه به اینکه با پاس کردن هر اتاق میزان پیشرفت هر مهارت پایش می شود این موضوع را درنظر گرفتیم که بهتر است زبان آموز نمره آیلتس معادل سطح خود را بصوت تخمینی ببیند و انگیزه پیدا کند که نمره آیلتس خود را با پاس کردن اتاق ها آن هم با بهترین امتیاز از هر اتاق افزایش دهد. بعنوان مثال اگر کاربر به 50 اتاق اول سطح Intermediate برسد، بطور تخمینی با توجه به محتوای آموزش دیده شده برابر با نمره آیلتس 5 خواهد بود.

 

سطح بندی و تطبیق با مراتب مدیریتی

بمنظور افزایش انگیجمنت برنامه، تصمیم به قرار دادن یک سِمَت مدیریتی برای کاربر گرفتیم به اینصورت که با پاس کردن اتاق های بیشتر سمت او ارتقا میابد چرا که در هر اتاق نکات، دوره ها و سمینار های مهارت های مدیریتی قرار داده شده است. لازم بذکر است که سمت ها بصورت فرضی و با توجه به سناریوی برنامه انتخاب و به صورت سلسله مراتب قرار گرفته اند.

سایر ویژگی‌های متد آموزشی اپلیکیشن BIZZI

 

– سطح بندی مطالب از پایه تا پیشرفته و همچنین عمومی و تخصصی

– پوشش کامل و استفاده متوازن از هر 4 مهارت

– محتوای هر درس بصورت کوتاه و خلاصه

– استفاده بهینه از مدیا و محتوای تعاملی بصورت ویدیو های آموزشی زبان و مهارت های مدیریتی، موزیک، بخش خبری و story

– استفاده از ترجمه در لحظه دو سویه (انگلیسی به فارسی و بلعکس) در جای جای برنامه و محتوای آموزشی بدون اینکه کاربر بخواهد به صفحات دیگری هدایت شود.

– استفاده از منابع معتبر بمنظور تعیین سطح کاربر قبل از شروع آموزش

– تثبیت مطالب با استفاده از تمارین و تکرار های متنوع و جذاب و هدفمند

– آموزش عناوین موضوعی زبان مثل نکات انگلیسی در سفر یا در تجارت و دیدارها و یا نحوه نگارش نامه و ایمیل و …

سایر ویژگی های اپلیکیشن BIZZI

 

– دیکشنری دو سویه و پیشرفته، عمومی و تخصصی

– فلش کارت

– گرامر فوری

– بانک لغات

– بخش اخبار

– بخش های آموزش با موزیک(Music) ، دوره ها و داستان های مدیریتی(Story)

– بخش آنالیز پیشرفت کاربر بصورت کلی و همچنین بتفکیک هر مهارت

– فروشگاه

-مسابقات آنلاین