مسابقه داشبورد تحلیلی بازی های ویدئویی به آخرین مرحله خود رسید

توسط مهر 23, 1396 بازیهای ویدئویی
رویداد نهایی مسابقه داشبورد تحلیلی بازی های ویدئویی

رویداد نهایی مسابقه داشبورد تحلیلی بازی های ویدئویی در تاریخ چهارشنبه 26 مهر در سالن کنفرانس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار خواهد شد. در این رویداد تیم های برگزیده به همراه داوران مسابقه حضور خواهند داشت که تا در مقابل سرمایه گذاران به ارائه داشبوردهای خود بپردازند تا بتوانند حمایت های آنها را جهت توسعه سیستم خود کسب نمایند. همچنین 3 تیم برنده مسابقه از بین 9 تیم فینالیست اعلام خواهند شد و جایزه نقدی را دریافت خواهند کرد.

چرا داشبرد تحلیلی بازی؟

درک رفتار کاربران، مهمترین کلید موفقیت کسب وکارهای آنلاین می باشد. آنالیتیکس یا به عبارتی تجزیه و تحلیل داده به درک رفتار و نیاز کاربر کمک می کند و باعث میشود بهترین شیوه تعامل با مشتری را پیدا کرد. بسیاری از توسعه دهندگان درفضای بازی ها نیاز دارند علاقه مشتریان خود را بدانند تا از طریق آن، به‌روزرسانی های بعدی را تنظیم کنند یا شیوه درآمدزایی را تغییر و بهبود دهند یا حتی با تشخیص علاقه مشتری، بهترین روش درآمدزایی را ایجاد کنند. شاید یکی از مهمترین سوالها برای توسعه دهندگان بازیها این است که چطور میتوان کاربر را با بازی درگیر کرد و باعث شد تا کاربر مدت زمان بیشتری را با بازی بگذراند؟ آگاهی از این دست اطلاعات کلید موفقیت محسوب شده و توسعه دهندگان را قادر می سازد تا آینده را پیش بینی کرده و درک کنند چرا کاربران به بخشهایی از بازی علاقه بیشتری نشان می دهند و بخش های دیگری را اصلا نمی پسندند. فاصله بین موفقیت یا عدم موفقیت در همین تحلیل (آنالیتیکس) است

نیاز به داشبورد تحلیلی بازی

با توجه به موارد گفته شده، نیاز به داشبرد تحلیلی برای توسعه دهندگان بازی ها به خصوص بازی های ایرانی به شدت احساس میشود. چرا که با رقابتی شدن این بازار و وجود رقبای خارجی، تولیدکنندگان داخلی نیاز دارند تا کیفیت محصول خود را حفظ کرده تا بتوانند کاربران بیشتری را به سمت بازی خود جذب کرده و سهم بازار کسب نمایند. از طرفی به دلیل باز بودن فضای رقابت جهانی، بازی سازهای داخلی میتوانند با استفاده از داشبورد تحلیلی به گرفتن سهم از بازار جهانی نیز نیم نگاهی داشته باشند. تحریم های اخیر نیز نیاز به استفاده از داشبردهای داخلی با سطح حرفه ای و مناسب را دوچندان می کند.

رویداد نهایی مسابقه داشبورد تحلیلی بازی های ویدئویی

نخستین گام با پرابلم: مسابقه داشبورد تحلیلی بازی های ویدئویی

سامانه نوآوری باز پرابلم با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف تولید اولین نمونه ها از داشبورد تحلیل ایرانی، مسابقه داشبورد تحلیلی بازی های ویدئویی را طراحی نمود تا ضمن دعوت از متخصصین این حوزه، به راه حلی عملی و مناسب برای ساخت داشبرد تحلیلی بازی رسیدند. این مسابقه با جایزه 50 میلیون تومانی از 15 اردیبهشت آغاز شد و در دو مرحله، تیم های برگزیده انتخاب شدند. در نهایت سه تیم برتر در رویداد نهایی اعلام خواهند شد و به ارائه محصول نهایی خود خواهند پرداخت و جذب سرمایه گذار خواهند پرداخت. شایان ذکر است که داشبرد های طراحی شده توسط تیم ها قابلیت پیاده سازی و بومی سازی بر روی انواع اپلیکیشن ها را دارد.