مسابقه الگوریتم پیشبینی قیمت سهام با تقدیر از تیم های برتر به پایان رسید

تیم های برتر مسابقه الگوریتم پیشبینی قیمت سهام

یکی از موضوعات مهم در بازار مالی و بورس، امکان کاهش ریسک سرمایه گذاری می باشد. این اتفاق به معنی امکان پیشبینی قیمت سهام است. بدین ترتیب میتوان با استفاده از پیشبینی قیمت سهام در بازه های مختلف بهترین زمان را برای خرید و فروش سهام به دست آورد. این پیشبینی به عوامل مختلفی بستگی دارد از قیمت قبلی سهام در دوره های زمانی مختلف گرفته تا عوامل مالی موثر در بازار بورس.

مسابقه الگوریتم پیشبینی قیمت سهام

مسابقه الگوریتم پیشبینی قیمت سهام با همکاری کارگزاری تدبیرگران فردا توسط سامانه نوآوری باز پرابلم با هدف رسیدن به الگوریتمی کاربردی در این حوزه از 15 اردیبهشت شروع شده بود، در تاریخ 12 مهر با معرفی و تقدیر از برترین های مسابقه به کار خود پایان داد. در این رویداد که در سالن آمفی تئاتر دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، ضمن تقدیر از تیم های برگزیده مرحله اول، سه تیم برتر با دریافت نمادین جایزه، خود را معرفی کرده و از چالش های خود در این مسابقه سخن گفتند.

تیم های برتر مسابقه الگوریتم پیشبینی قیمت سهام

در ابتدای این مسابقه آقای امین‌مدنی، نماینده سامانه نوآوری باز پرابلم، در خصوص اهمیت نوآوری باز و تاثیر آن در حل مشکلات سازمانها و استفاده از نیروهای نخبه کشور سخن گفت. سپس آقای دکتر رحمتی، مدیرعامل کارگزاری تدبیرگران فردا، اهمیت استفاده از هوش مصنوعی در بازارهای سرمایه و ترند آینده این حوزه را بیان کرد . به نظر ایشان، اولین تجربه در استفاده از نوآوری باز و سامانه پرابلم بسیار جالب و هیجان انگیز بود و همکاری های آینده نیز امکانپذیر می باشد. سپس با حضور اقایان امین مدنی و برجی‌خانی، نماینده های سامانه پرابلم و دکتر موسوی، نماینده موسسه دانش بنیان برکت، از داوران مسابقه، اقای دکتر کریمی و دکتر رحمتی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

سخنرانی دکتر رحمتی

در بخش بعدی رویداد، سه تیم برتر – آذرشب، بورسیان فردا و امید- که به ترتیب اول تا سوم شده بودند، ضمن معرفی خود، به بیان چالش هایشان در مسیر طراحی الگوریتم برای این مسابقه پرداختند. در بخش پایانی نیز، با تقدیر ویژه از این سه تیم، از سایر8 تیم های برگزیده در مرحله اول تقدیر و تشکر به عمل آمد و به رسم یادبود به هر تیم یک نیم سکه بهار آزادی اهدا شد.

سه تیم برتر مسابقه الگوریتم پیشبینی قیمت سهام