نوآوری باز در مقابل نوآوری بسته که یک روش سنتی در نوآوری است قرار می‌گیرد. نوآوری بسته به روش‌های ثبت شده و اثبات شده توجه می‌کند و با استفاده از توان و ایده‌های عده‌ای محدود سعی در حل مشکلات و مسائل دارد. نوآوری باز با رویکردی مشارکتی و رقابتی به سراغ مسائل و مشکلات می‌رود؛ جمع‌آوری ایده می‌کند و با تکیه بر‌ خرد جمعی و ظرفیت های موجود در جامعه به حل مشکلات و چالش های موجود می پردازد. نوآوری باز سعی می کند افراد خلاق، متخصص و نوآور را در کنار سازمان ها و کسب و کارها قرار دهد تا ایده ها و تخصص ها در خدمت حل مشکلات و پاسخگویی به نیاز های موجود قرار گیرد. برخی از این ایده ها نیز در این مسیر به یک کسب وکار تبدیل می شوند.

ویژگی های پرابلم

مسابقات کاربردی و عملیاتی در راستای حل مشکلات واقعی
داوری شفاف و معیارمند با حضور داوران حرفه‌ای
راز داری و عدم افشای طرح ها و ایده ها
جوایز نقدی بزرگ و انگیزشی
جوایز حمایتی از قبیل سرمایه گذاری و خرید خدمات
امکان همکاری، استخدام و جذب در کسب و کارهای  بزرگ
آموزش و کسب تجربه در حین مسابقات
شبکه سازی و رقابت با بهترین‌ها

پرابلم چگونه کار میکند؟

 پرابلم یک پلتفرم نوآوری باز است که با رویکردی متفاوت نسبت به حل مشکلات و مسائل کسب و کارها فعالیت می کند. پرابلم در حقیقت بستری برای حل کردن مشکلات است؛ مشکلات موجود در مجموعه های مختلف تبدیل به یک مسابقه مشخص و دقیق شده و از متخصصین و نوآوران جهت حل آن دعوت  می شود، برترین راهکارها و جواب ها داوری می شوند و جوایز نقدی، حمایتی و کسب و کاری دریافت می کنند. پرابلم سعی می کند با ایجاد مسابقه ای شفاف، عادلانه و رقابتی و با استفاده از دانش و تخصص شما مشکلات موجود را حل کرده و در ادامه شما هم بتوانید دانش خود را به آورده مالی تبدیل کنید و فرصت ارتباط با کسب و کار های بزرگ را بدست آورید.

دانشجویان، فارغ التحصیلان، اساتید دانشگاه، صنعتگران، مخترعین، شرکت های تخصصی، شرکت های دانش بنیان و … می توانند در مسابقات و چالش‌ها شرکت کرده و با استفاده از توان و ظرفیت خود راهکارهای عملیاتی ارائه دهند. جهت اطلاع از آخرین مسابقات و چالش‌ها از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.