با شرکت نفت پارس بیشتر آشنا شوید

توسط فروردین 7, 1397 کمپین بازاریابی نفت پارس
شرکت نفت پارس، پیشرو در نوآوری و فناوری

تا پيش از دهه 40 شمسي، صنعتي به نام صنعت روانكاري در ايران وخاورميانه وجود نداشت. در ايران كه خود خواستگاه نفت بود و پالايشگاه آبادان بزرگترين پالايشگاه جهان را در آن روزگار در جنوب كشور در اختيار داشت، تا چند دهه پس از تاسيس پالايشگاه بخش اعظم روانكارهاي مورد مصرف، از خارج و بيشتر توسط شركتهاي وابسـته به كنسرسيوم وارد كشور مي شد.

سرانجام اول آذر ماه 1337 مطابق با 22 نوامبر 1959 ميلادي شركت نفت پارس به طور رسمي تاسيس شد. تاسيس شركت نفت پارس به عنوان اولين توليد كننده غير دولتي روانكار مصادف با ايامي است كه در كشور ما، شركت ملي نفت ايران از طريق پالايشگاه نفت ابادان چند نمونه از روانكارها را توليد مي كرد و در اختيار مصرف كنندگان داخلي قرار مي داد.

نوع شركت بر اساس ماده يك اساسنامه، نوع شركت سهامي عام بود، شركت از سال 1341 در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شده است.

مدارك و شواهد موجود نشان مي دهد كه از همان ابتداي تاسيس به لحاظ شراكت با كمپاني شل، پالايشگاه موفق به تهيه توليدات خود با استاندارد هاي بين المللي مي شود و اين شركت با اعزام كارشناسان خود ، آموزش متخصصان ايراني را در زمينه هاي توليد روغن هاي پيشرفته ( بر اساس قرار داد ياد شده ) آغاز مي كند .

با اين اقدام وبر اثر آموزش هاي فني و تخصصي ديگر، شركت نفت پارس نخستين مجموعه روانكاري در صنعت كشور است كه فناوري هاي مربوط به توليد فرآورده هاي روانكار را به كشور منتقل كرده و صد ها مهندس و كارشناس را در طول خدمت در اين شركت با فناوري هاي به روز، و ساخت و توليد روانكارها آشنا كرده است . در حال حاضر نيز اين روند در ارتباط با فناوري هاي پيچيده نوين مانند نانو فناوري ادامه دارد و به همين دليل است كه محصولات شركت ، همواره ممتاز و مطابق با استاندارد هاي جهاني شناخته مي شود .

در اين زمينه دريافت گواهينامه هاي بين المللي از جمله شواهد ارزنده است : از ابتداي تاسيس شركت وپس از آغاز همكاري با شركت شل ، گواهينامه هاي متعددي در راستاي اعتبار محصولات نفت پارس به شركت اهداشده كه از قديمي ترين آنها گواهينامه هاي كارخانجات مرسدس بنز آلمان، وزارت دفاع انگليس وكمپاني كاترپيلار براي روغن موتور پارس كيان ،اس -1 است . اين روغن در زمان خود (40سال پيش ) تنها روغن قابل استفاده در موتورهاي ديزلي، با كاركرد 4 هزار كيلومتر بود.

هم اکنون نیز شرکت نفت پارس با بیش از 85 محصول یکی از شرکت های موفق در حوزه روانکاری در کشور است که همراه با برترین استانداردهای جهانی در حوزه پتروشیمی فعالیت دارد.