تهران-هوشمند

درباره چالش نوآوری تهران هوشمند

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری

آماده‌سازی زیرساخت‌ها و همگام‌سازی تکنولوژی داخلی با تکنولوژی‌های روز دنیا همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سازمان‌ها از جمله شهرداری بوده است. در همین راستا، شهرداری تهران در نظر دارد تا سومین دوره چالش نوآوری تهران هوشمند را برگزار کند. این چالش نوآوری توسط پلتفرم نوآوری باز پرابلم و طی 3 روز برگزار می‌گردد. هدف از این رویداد دستیابی به محصولاتی نوآورانه است که بر اساس APIهای شهرداری تهران تولید شده‌اند و بتوانند در آینده، به شهروندان کمک کنند تا زندگی هوشمندتری داشته باشند. ساختمان و مسکن، حمل و نقل و ترافیک، اطلاعات جغرافیایی و آب و هوایی، خدمات شهری، اطلاعات جمعیتی و پسماند جزو اصلی‌ترین حوزه‌هایی هستند که افراد شرکت‌کننده باید بر آن‌ها تمرکز کنند.

* API های ارائه شده در حال بروزرسانی بوده و موارد نهایی در روز رویداد در دسترس خواهند بود

جوایز

زمان‌بندی

معرفی تهران هوشمند از زبان دکتر یقطین

دبیر و سرپرست مرکز تهران هوشمند

همراهان

کادر فنی چالش نوآوری

اطلاعیه ها و مطالب مسابقه

سوالات متداول

بله. مهلت ثبت نام در این چالش تا ۹ آذر است.

ثبت نام چالش نوآوری در تاریخ ۹ آذر در ساعت 11 صبح به پایان می‌رسد.

ارزیابی اولیه بر روی رزومه‌های ارسالی تا روز 12 آذر به پایان می‌رسد و در این روز پذیرفته‌شدگان اعلام می‌گردند.

در قدم بعدی رویداد سه روزه در تاریخ‌های ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر برگزار می‌شود.

بعد از ثبت نام در چالش نوآوری، رزومه افراد (اعضای هر تیم به صورت مجزا) توسط داوران بررسی می‌شوند. بعد از ارزیابی‌ها، تعداد مشخصی تیم به مرحله رویداد سه روزه راه پیدا می‌کنند.

هزینه ثبت نام به ازای هر عضو تیم ۳۰ هزار تومان می‌باشد.

در صورتی که ثبت نام کردید ولی در ارزیابی اولیه قبول نشدید (به این معنا که به رویداد سه روزه راه پیدا نکردید)، مبلغ پرداختی به حساب شما عودت خواهد شد. توجه داشته باشید که برای این کار شماره شبا خود را به صورت دقیق در زمان ثبت نام وارد کنید.

نکته: ملاک بازگشت مبلغ ثبت نام شما، شماره شبا می‌باشد. لذا این شماره را با دقت وارد کنید.

جایزه تیم اول 12 میلیون تومان

جایزه تیم دوم 8 میلیون تومان

جایزه تیم سوم 5 میلیون تومان

مالکیت فکری محصولات تیم‌ها به طور کامل در اختیار خودشان است. در صورت تمایل سرمایه‌گذار برای همکاری، مذاکرات به صورت مستقل صورت خواهند گرفت.

شرط حضور در این چالش نوآوری استفاده از APIهای شهرداری است. لذا ضروری است حتی تیم‌هایی که طرح آماده دارند در طول فرآیند، از APIهای شهرداری برای توسعه محصول خود استفاده کنند و یا طرح‌های خود را با استفاده از APIهای شهرداری شخصی‌سازی کنند.