رویداد نهایی مسابقه پیشبینی قیمت سهام

یکی از موضوعات مهم در بازار مالی و بورس، امکان کاهش ریسک سرمایه گذاری می باشد. این اتفاق به معنی امکان پیشبینی قیمت سهام است. بدین ترتیب میتوان با استفاده از پیشبینی قیمت سهام در بازه های مختلف بهترین زمان را برای خرید و فروش سهام به دست آورد. این پیشبینی به عوامل مختلفی بستگی دارد از قیمت قبلی سهام در دوره های زمانی مختلف گرفته تا عوامل مالی موثر در بازار بورس.

اهمیت پیش‌بینی در بازار بورس

به گفته دکتر رحمتی، مدیرعامل کارگذاری تدبیرگران فردا، استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی برای پیشبینی قیمت سهام و مدیریت ریسک سبد سهام در چند سال آینده به ترند اصل بازار بورس تبدیل خواهد شد و هر شرکتی که بتواند با دقت بیشتری قیمت سهام را پیشبینی کند، بیشترین سود را در این بازار کسب خواهد کرد. استفاده از نوآوری ها و نخبگان جوان در این حوزه همواره مد نظر این کارگزاری بوده و به عنوان یک کارگزاری پشتاز در این حوزه قدم بر می دارد.

مسابقه الگوریتم پیش بینی قیمت سهام

رویداد نهایی مسابقه پیشبینی قیمت سهام

در این مسابقه که از اردیبهشت سال جاری آغاز گردید بیش از 230 نفر از متخصصین و خبرگان این حوزه ثبت نام کردند و پس از برگزاری رویدادهای حضوری در قالب 50 تیم رقابت خود را آغاز کردند. تیم ها با توجه به راهنمایی های داوران الگوریتم های خود را بهبود داده و از طریق سیستم تست آنلاین مسابقه، رتبه و امتیاز خود را در کنار سایر تیم ها مشاهده می کردند. در مرحله اول 11 تیم برتر توسط داوران انتخاب شده و از آنها تقدیر به عمل آمد. در رویداد نهایی این مسابقه که روز چهارشنبه 12 مهر در آمفی تئاتر دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر از ساعت 16 الی 18 برگزار خواهد شد تیم های اول تا سوم معرفی شده و به ترتیب جایزه های 25،15 و 10 میلیون تومانی را دریافت خواهند کرد. همچنین این تیم ها در یک ارائه کوتاه، الگوریتم پیشنهادی خود را توضیح خواهند داد و از داوران مسابقه نیز تقدیر به عمل خواهد آمد. در کنار جوایز نقدی، تیم های برتر امکان دریافت حمایت های ایجاد کسب و کار و همکاری با صاحب مسئله را نیز خواهند داشت.