ربات های شیشه شوی در دنیا چه شکلی هستند؟

توسط مرداد 21, 1396 ربات شیشه شوی
ربات های شیشه شوی در دنیا

ربات های شیشه شوی نوعی تازه از ربات هاست که معمولا در مسابقات رباتیک متداول دیده نمیشود اما به علت وجود نیاز در بازار ساختمانی و همچنین راحتی نسبی تولید، در مقایسه با سایر رباتها از شانس بیشتری برای تولید و استفاده صنعتی برخوردار است. البته موارد استفاده ربات شیشه شوی تنها به نمای ساختمانهای بزرگ محدود نمیشود و در مصارف خانگی و بیمارستانی نیز میتواند مفید باشد. اگر میخواهید در مورد ربات های شیشه شوی بیشتر بدانید به این لینک مراجعه کنید.

با وجود تعداد کم شرکت هایی که ربات های شیشه شوی را به صورت صنعتی به فروش می رسانند، بررسی موردی تعدادی از ربات های خارجی میتواند برای آشنایی بیشتر با ویژگی های لازم برای ربات شیشه شوی و رقبای جهانی موثر باشد.

ربات SIRIUS

ربات شیشه شوی sirius

شاید بتوان ربات Sirius را اولین نسخه صنعتی از ربات های شیشه شوی دانست که توسط شرکت آلمانی Fraunhofer تولید شده است. از 4 سیستم اصلی شوینده، نگهداری، باتری و سیستم حرکتی تشکیل شده است و ادعای شرکت fraunhofer این است که ربات شیشه شوی Sirius اولین رباتی است که میتواند به صورت تمام اتومات به شستوشوی شیشه ها بپردازد. این ربات میتواند مسیر حرکت خود را به صورت اتومات و با استفاده از سنسورهایی که در داخل خود ربات استفاده شده اند بررسی کرده و سطوح غیر صاف را تشخیص دهد.

شیشه شوی GEKKO

ربات شیشه شوی gekko

ربات Gekko که ساخته ی شرکت سوییسی Serbot می باشد. شامل دو بخش می باشد: بخش امنیت و حرکت که ربات را نگه داشته و حرکت افقی و عمودی ربات را کنترل میکند؛ دوم بدنه ی اصلی ربات که کار شستوشو را انجام میدهد. همانطور که مشخص است این ربات تمام اتومات نیست و بیشتر برای ساختمان هایی با ارتفاع متوسط مناسب است. چرا که در غیر این صورت بخش امنیت و حرکت نمیتواند ربات را به تمام نواحی بیرونی ساختمان بفرستد.

ربات manntech

ربات شیشه شوی manntech

یک شرکت آلمانی دیگر که در حوزه تاسیسات ساختمانی فعال است، محصولی را برای ورود به بازار جذاب ربات های شیشه شوی تهیه کرده است. این ربات نیز همانند دو مورد دیگر توسط یک سیستم در بالای ساختمان کنترل و حرکت داده می شود. ویژگی اصلی این ربات، سرعت بالای شستوشوی آن است. این ربات قادر است در هر ساعت 500 متر مربع از نمای ساختمان را تمیز میکند. نگه داری باتری بالا و همچنین ظرفیت مواد شستوشو زیاد از دیگر برتری های این ربات نسبت به سایر ربات های شیشه شوی در بازار است.

 

 

فراخوان سرمایه گذاری در حوزه جلبکاطلاعات بیشتر