اطلاعیه شروع مرحله اول مسابقه بازیافت و شیرین سازی آب سخت (و لب‌شور)

توسط مهر 28, 1397 فروردین 5ام, 1399 HTDS

به اطلاع تمامی شرکت‌کنندگان و علاقه‌مندان مسابقه «بازیافت و شیرین سازی آب سخت (ولب‌شور)» می‌رساند؛

با توجه به پایان مهلت ثبت نام این مسابقه، شرکت‌کنندگان تا تاریخ 14 آبان ماه، ساعت 17 فرصت دارند که طرح‌­های خود را با مراجعه به لینک زیر یا صفحه مسابقه (فقط طبق تمپلیت قرار گرفته شده) ارسال نمایند.

ارسال طرح مرحله اول

فایل طرح نمونه قابل قبول

فرمت ارسال طرح‌­ها:

تمامی تیم‌­ها می­‌بایست برای ارسال طرح، علاوه بر وارد کردن شماره ملی نماینده برای شرکت‌کنندگان حقیقی و شماره ثبت برای شرکت‌کنندگان حقوقی، یک نام برای تیم خود انتخاب نمایند (محدودیتی برای این نام در نظر گرفته نشده است ولی پیشنهاد می‌­شود که مرتبط با موضوع مسابقه نام انتخاب گردد و همچنین شرکت‌کنندگان حقوقی می­‌توانند از نام شرکت خود برای این منظور استفاده نمایند)

در زمان ارسال طرح به نکات زیر توجه کنید:

  • طرح خود را حتما مطابق با فایل تمپلیت ارسال کنید.
  • طرح بیشتر از 10 صفحه نباشد.
  • اگر طرح شما نیاز به توضیحات بیشتر دارد، حتما آن توضیحات را در قالب یک فایل ضمیمه ارسال کنید. (فایل اصلی و فایل ضمیمه را به صورت یک فایل فشرده ارسال کنید).
  • معیار داوری برای طرح شما، فایل اصلی می‌باشد و داوران در صورت نیاز به فایل ضمیمه مراجعه می‌کنند.

(پیشنهاد می‌شود شرکت­‌کنندگان، علاوه بر رعایت موارد ذکر شده در بالا، محتوای طرح خود را مطابق با جدول امتیازاتی که در فایل اطلاعات تکمیلی مسابقه ذکر شده است، تکمیل نموده و به عواملی چون نگارش دقیق و علمی و زیبایی بصری، جهت کسب امتیازات بالاتر دقت نمایند.)

 

جدول امتیازات:

عالی ( 4 یا 5)خوب ( 2 یا 3)ضعیف ( 0 یا 1)
پیچیدگی راه حل ارائه شده کم استراه حل ارائه شده ساده است. تجهیزات مورد نیاز قابل تهیه از بازار داخل است و کارکرد و/یا نگهداری آن راحت است.راه حل ارائه شده زیاد ساده نیست اما بیشتر تجهیزات قابل تهیه از بازار داخل هستند. عملکرد و/یا نگهداری آن زیاد سخت نیست.راه حل ارائه شده پیچیده است. بیشتر تجهیزات به سختی تهیه می شوند. عملکرد و/یا نگهداری آن سخت است.
محدودیتهای زیست محیطی، ایمنی، و فضا برآورده شده استراه حل ارائه شده ایمن است، به محیط زیست صدمه نمیزند، و نیازمند فضای بیشتر از امکان نیست.بیشتر الزامات ایمنی ، محیط زیستی و فضای در دسترس برآورده شده است. بیشتر محدودیتها شناسایی شده و تحلیل شده اند.راه حل اراده شده خطرناک است، می تواند برای محیط زیست زیان آور باشد، و/یا نیازمند فضای بیش از حد است.
کیفیت مهندسیتوضیح کامل روند گامهای بکار گرفته شده برای رسیدن به نتیجه یا خروجی. کفایت نمودارها و مشخصات تجهیزات. امکانپذیری فنی راه حل ارائه شده.توضیح نسبتا خوب گامهای بکار گرفته شده برای رسیدن به نتیجه یا خروجی.عدم وجود توضیحی شفاف از امکانپذیری فنی طرح و چگونگی منجر شدن گامهای بکار گرفته شده به نتیجه مطلوب، مشخصات و جزئیات فنی ناکافی
سابقه اجرای راه حلراه حل ارائه شده قبلا در دنیای واقعی به صورت موفق بکار گرفته شده است. داده های دقیق و اطلاعات معتبر در حمایت از این راه حل وجود دارد.بعضی از اطلاعات بدست آمده و بیشتر منابع معتبر هستند. طراحی های انجام شده اکثرا توسط داده های تجربی و نمونه های اجرا شده تأیید می شوند.اطلاعات ارائه شده ناکافی است یا منابع آن فاقد اعتبار هستند. راه حل ارائه شده بیشتر مبتنی بر ادعا و فرضیات است تا بر داده های واقعی
دورنمای اقتصادی مطلوب استمحاسبات واقعگرایانه نشان می دهد که نرخ بازگشت داخلی (IRR) بالا است، نیاز به سرمایه و هزینه عملیاتی پایین است.محاسبات واقعگرایانه نشان می دهد که نرخ بازگشت داخلی (IRR) متوسط است، نیاز به سرمایه و هزینه عملیاتی بالا نیست.نرخ بازگشت داخلی (IRR) پایین است، نیاز به سرمایه و هزینه عملیاتی بالا است، یا محاسبات ناکافی یا غیرواقعگرایانه ارائه شده است.
گزارش­ها و ارائه­ها کیفیت بالایی دارندگزارشها و ارائه ها شفاف، نظم یافته، و با ارجاعات کافی هستند. شکلها، جداول، و نمودارها ارائه ایده ها را بهبود داده و شفاف کرده اند.گزارشها و ارائه ها اغلب شفاف و نظم یافته هستند. بعضی از ارجاعات وجود ندارند و در بعضی موارد جریان ایده به سختی قابل دنبال کردن است.گزارشها و ارائه ها ضعیف هستند. منابع به درستی ذکر نشده اند. نمودارها با متن ناسازگار هستند یا وجود ندارند. غلطهای املایی یا دستورزبانی فراوان هستند
امتیاز ویژه داوران

نکته مهم: در مرحله اول نیازی به ارائه دقیق اطلاعات و محاسبات نمی‌باشد اما انتظار می‌­رود تیم‌­ها از کلی‌گویی که باعث ایجاد ابهام برای داوران شود نیز بپرهیزند (ارائه فاز اول مهندسی).

همچنین سوالات زیادی در خصوص وضعیت «دبی و سرعت» آب در برج‌های خنک‌کننده و همچنین مهلت ارسال طرح‌های مرحله اول از طرف شرکت‌کنندگان مطرح شده است که برای رفع این سوال و ملاحظه اصلاحات انجام شده شرکت کنندگان می‌­توانند به بخش سوالات متداول مراجعه نمایند و یا فایل جدید اطلاعات تکمیلی مسابقه دانلود نمایند.

فایل اطلاعات تکمیلی